Oddział ginekologiczno – położniczy

Strukturę oddziału tworzą: Sala Porodowa, Oddział Położniczy (system rooming - in, oddział ściśle współpracuje z Oddziałem Neonatologii), Oddział Patologii Ciąży, Oddział Ginekologii.
W ramach oddziału funkcjonuje: Poradnia "K" oraz "Szkoła Rodzenia".
Oddział świadczy usługi z zakresu położnictwa i ginekologii. W oddziale wykonywane są zabiegi: operacyjne, laparoskopowe, histeroskopowe, zabiegi elektrochirurgiczne na szyjce macicy oraz badania: ultrasonograficzne, kolposkopowe.
Wyróżnikiem oddziału jest miła przyjazna, rodzinna atmosfera oraz fachowa kompleksowa opieka dla wszystkich pacjentek oraz ich nowo narodzonych dzieci - naszych najmłodszych pacjentów.

 Oddział Ginekologii i Patologi Ciąży

Jest to 22 łóżkowy oddział składający się z jedno, trzy i sześciołóżkowych sal ,w którym przebywaja pacjentki wymagające opieki w czasie ciąży jak również pacjentki ze schorzeniami ginekologicznymi. W oddziale patologii ciąży hospitalizowane są pacjentki z ciążą zagrożoną w pierwszych miesiącach jej trwania, z zagrażającym porodem przedwczesnym, ciążą powikłaną np. nadciśnieniem, cholestazą, cukrzycą ciężarnych, ciążami po terminie porodu.

Zadania oddziału:

  • Prowadzenie procesu diagnostyczno - leczniczo - pielęgnacyjnego w odniesieniu do pacjentek z nieoperacyjnymi i operacyjnymi schorzeniami ginekologicznymi.
  • Zapewnienie kompleksowej opieki nad kobietą ciężarną, położnicą i noworodkiem.
  • Prowadzenie porodów naturalnych i patologicznych.
  • Wykonywanie cięć cesarskich.
  • Leczenie poronień.
  • Prowadzenie zajęć w szkole rodzenia.

 Tel. 41 378 24 01 wew. dyż. lek. 269, dyż. piel. 324

 

 guest.jpg Kierownik:  lek.med. Waldemar Helm